Zaznacz stronę

Projekt wnętrza restauracji oraz wdrożenie


Lokal usytuowany na ulicy Maczka w Poznaniu to kolejny, kompleksowy projekt wnętrza realizowany dla marki Szybka Pizza. Koncepcja oraz baza kolorystyczna pozostała w tym przypadku zbieżna z pozostałymi wnętrzami sieci pizzerii. Wyróżnia się ono natomiast wykorzystanymi elementami dekoracyjnymi oraz wyposażeniem wnętrz. To celowe założenie autora projektu – tworzenie odmiennych, lecz spójnych wizerunkowo lokali w obrębie jednej marki wprowadza różnorodność, świeżość i oryginalność.

Koncepcja wnętrza


Widoczny na ścianach przygaszony odcień zieleni jest elementem wspólnym dla lokali marki Szybka Pizza.  Nowością są jednak zastosowane na ścianach ramki. Pomalowane na kolor identyczny z kolorem ścian tworzą efekt ich integralnej części. Jest to dodatkowy element dekoracyjny, natomiast jego umiejętne wykorzystanie wprowadza przytulny i lekki klimat.


Ciekawym rozwiązaniem jest również brak standardowej lady ustawionej frontem do klienta. Widoczny od razu po wejściu  do lokalu aneks kuchenny stwarza iluzję domowego wnętrza. Sam aneks mieści wszystkie niezbędne do obsługi akcesoria, natomiast brak wyeksponowanej kasy fiskalnej i komputera wprowadza przyjazną dla klientów atmosferę.

 


Na uwagę zasługują również płytki zastosowane przy aneksie kuchennym. Wykorzystanie ich jako elementów ściany, blatu kuchennego oraz frontów nadaje oryginalny efekt jednolitej struktury.  Białe płytki o symetrycznym kształcie bardzo dobrze komponują się z drewnem, co podnosi dodatkowo walory estetyczne lokalu.

Wyeksponowane na jednej ze ścian praca poznańskiego artysty SOMEART’a  mocno nawiązuje do stylu, kolorystyki i dekoracji całego wnętrza.

Korytarz łączący się z salą główną pomalowany został na kontrastowy kolor ceglastej czerwieni. Zestawienie kolorystyczne ścian nawiązuje do najnowszych trendów i wpływa na oryginalność prezentowanego projektu.


Niewielka toaleta powiększona została dzięki zastosowaniu dużych luster. Celowo wykorzystano ten sam rodzaj płytek, który widoczny jest na sali głównej – dzięki temu projekt wydaje się spójny  i przemyślany. Niestandardowym i unikatowym rozwiązaniem są w tym przypadku czarne sanitariaty. Kontrastują one z jasnym odcieniem ścian i w ciekawy sposób nadają wnętrzu szyku i elegancji.


Fotografie wnętrza : iamsomeart.com