Zaznacz stronę

Projekt wnętrza restauracji


Prezentowane wnętrze to kolejna już odsłona lokalu sieci pizzerii Szybka Pizza. Niewielki punkt gastronomiczny zlokalizowany w Luboniu wymagał odświeżenia, jednak ze względu na niższy budżet niż w przypadku pozostałych lokali Szybkiej Pizzy postawiono w tym przypadku na proste, klasyczne, ale efektowne rozwiązania.


Głównym założeniem projektu było stworzenie eleganckiego wnętrza, przyjaznego klientom oraz podnoszącego rangę marki. Zgodnie z obecną filozofią marki Szybka Pizza widać tu odejście od stereotypowego postrzegania wnętrz lokali typu fast food. Dzięki zastosowanym zabiegom dekoracyjnym projekt bliższy jest wnętrzu restauracyjnemu, aniżeli barom szybkiej obsługi.

 


Atutem i wyróżnikiem tego wnętrza są ściany. Wykorzystano tutaj charakterystyczny dla wnętrz sieci pizzerii ciemny odcień zieleni. Głównym zdobieniem są jednak jasne sosnowe deski, ułożone równomiernie niemal po całej długości ścian lokalu.  Zestawienie ich z dużym okrągłym lustrem nadaje wnętrzu klasy i elegancji.


Nieprzypadkowe jest również zastosowanie ciemnych elementów wyposażenia, które bardzo dobrze kontrastują z odcieniem ścian i sosnowymi panelami. Ciekawym rozwiązaniem jest również użyte oświetlenie. Białe  żarówki zwisające na białych kablach wtapiają się w tło sufitu, tworząc integralny system. W ciągu dnia tworzy to estetyczny i miły dla oka efekt, nocą natomiast dzięki punktowemu oświetleniu w dużej ilości wpływa na przyjazną i ciepłą atmosferę wnętrza.