Zaznacz stronę
ORIGAMI to innowacyjne wykorzystanie ekologicznych materiałów oraz sprawdzonych sposobów produkcji do zaprojektowania serii produktów.

Skalandrowana tkanina igłowana wykorzystana w projekcie wykonana jest z butelek PET. Dzięki swojej wytrzymałości daje szerokie spectrum zastosowania, ale nadaje się również do ponownego recyclingu. 

Użytki tkaniny produkowane są poprzez uderzenie sztancy z nożami w formatkę, czas produkcji wynosi 3 sek.

Tkanina igłowana wykorzystywana jest w przemyśle automotive, zatem to sprawdzony użytkowo materiał; niepalny, higieniczny, łatwy w czyszczeniu, aktywny akustycznie oraz bardzo odpornym na rozdarcia. Jednocześnie  jest wygodny w obróbce przy pomocy noży.

Użyty sposób formowania nie wymaga dodatkowych form oraz podgrzewanych pras. Elementy z tkaniny można realizować na stołowych obrabiarkach cnc, zatem możliwa jest produkcja już od 1 sztuki. Produkty przeznaczone są do samodzielnego składania przez użytkownika.

 

ORIGAMI WALL – wielofunkcyjny ekran akustyczny przeznaczony do pomieszczeń biurowych i mieszkalnych.

Forma uzyskuje sztywność poprzez przeplecenie sznurka w wyznaczone otwory.

Tyczki umożliwiają postawienie obiektu w dowolnym miejscu.

Montaż trwa ok 10 minut.

Wymiary 1,5m wys. x 1,4m szer.

 

Tendencja do tworzenia przestrzeni typu „open space” generuje potrzebę intymności lub odgradzania przy zachowaniu dodatkowych funkcji użytkowych, takich jak poprawa akustyki, magazynowanie, zastosowanie gniazd usb, doświetlenie odgrodzonej przestrzeni.

Mała ilość elementów, beznarzędziowy montaż, płaska paczka oraz bardzo niska waga ok 2 kg., zapewnia dogodne warunki logistyczne oraz ułatwia sprzedaż online.