Zaznacz stronę

Identyfikacja wizualna,
czyli kreowanie marki – Agencja brandingowa Poznań

Agencja brandingowa Poznań


W dzisiejszej rzeczywistości kreowanie marki to podstawa skutecznej kampanii marketingowej każdej firmy. To od tego zależy jej być albo nie być. W ten sposób buduje się tożsamość przedsiębiorstwa i budzi społeczną świadomość na jego temat. Pierwsze rozwiązania projektowe są najważniejsze – to od nich wszystko się zaczyna, to one stanowią podstawę kampanii i to z nimi będzie kojarzyć się firma. Tożsamość wizualna, która zaczyna się od stworzenia intrygującego logo, jest sumą składową wielu szczegółów. W takich projektach liczy się wszystko – grafika, tło, tekst, gra formą i kolorem. Inteligentne rozwiązania graficzne pozwalają na zabawę skojarzeniami, a w efekcie na zaintrygowanie odbiorcy. Dobre logo powinno wywoływać najlepsze konotacje, a te mają zachęcać potencjalnego klienta go do nawiązania komunikacji z marką.

W dzisiejszym świecie firma musi się wyróżniać, dlatego tak ważny jest branding. To on ma się przyczynić do zwiększenia rozpoznawalności marki. Stworzone logotypy idealnie wpisują się w te założenia. Kontrastowe zestawienia barw, proste, oryginalne fonty i podkreślenie tego, co najważniejsze, to główne atuty realizacji. W logo SZPAGART wykorzystano zabawę kształtem graficznym jednej z liter – podzielone na dwie części A intryguje, pobudza wyobraźnię, zachęca do kontaktu. W realizacjach wykorzystano zabawy w skojarzenia – grafika przedstawiająca tost tworzy np. spójną całość z tekstem „TO Stowarzyszenie Twórcze”.

Identyfikacja wizualna – Poznań


Oryginalna identyfikacja wizualna jest podstawą sukcesu. Wykonane projekty wpisują się w założenia dobrego designu, który ma łączyć sztukę z wiedzą i doświadczeniem. Realizacje zostały stworzone z najwyższą troską o najmniejsze detale – czytelnie komunikują podstawowe wartości każdej prezentowanej marki i tłumaczą, dlaczego odbiorca ma wybrać ten, a nie inny produkt. W realizacjach Dumin stawiamy na jeden, najważniejszy pomysł i maksymalnie się na nim koncentrujemy, aby doprowadzić go do perfekcji. Prezentowane logo w ograniczonej i zwięzłej formie przekazują maksimum treści, które zostają w pamięci odbiorcy. Przykładem takiej realizacji może być projekt stworzony dla Politechniki Poznańskiej.

Celem branding agency jest stworzenie projektów, które zaintrygują potencjalnych klientów i zachęcą ich do bliższego poznania marki. To podstawowe założenie udanej kampanii marketingowej. Projekt musi się wyróżniać, być przekonujący. Tu nie ma miejsca na półśrodki. Realizacje Dumin przekazują charakterystyczny styl marki. Łącząc różne komunikaty, oryginalne formy, estetyczne fonty i skojarzenia znaleziono dla nich wspólny mianownik. W efekcie udało się osiągnąć pozytywne cele wizerunkowe i stworzono grafiki, które wyróżniają się na rynku. Moja agencja brandingowa obsługuje nie tylko Poznań – zapraszam do współpracy.