Zaznacz stronę

We make a complete branding concept for Kinderkraft

Vizual identification: dumin.eu

Characters and animations: Antoni Szneiweis

Product and branding photography: iamsomeart.com

Web coding: blueowl.pl

Direction: dumin.eu

Informacja o kampanii Kinderkraft

Komunikacja wirtualna pomiędzy firmą a potencjalnym klientem jest bardzo wymagająca. Dzieli się na kilka etapów, z czego pierwszy jest zarazem tym najistotniejszym. W mowie potocznej na dobre zadomowiło się powiedzenie „… bo liczy się pierwsze, dobre wrażenie”. Nie można ukryć, że z czasem dostrzeżono jego słuszną stronę, również w komunikacji wirtualnej. Tropem tym postanowiła podążyć firma Kinderkraft, która zdecydowała się na kompletny rebranding marki oraz zmianę sposobu komunikacji pod okiem projektanta i dizajnera Michała Dumin, prowadzącego agencję brandingową w Poznaniu Dumin.eu.

Świeża strona mocy – rebranding czas start

Misją specjalną rebrandingu jest odświeżenie marki, nadanie jej nowych cech oraz uwypuklenie wcześniej pomijanych, niewidocznych zalet. Są to działania, dzięki którym przedsiębiorstwo zyska prestiż, rozszerzy sprzedaż produktów i usług nie tylko na terenie krajowym, ale także międzynarodowym. Początkowo rebranding kojarzył się dość stereotypowo z mało efektywnym lecz wymagającym przedsięwzięciem. Firmy zrezygnowały z tego pomysłu, ponieważ obawiały się wysokich kosztów. Co więcej, pojawiały się wątpliwości. Uważano, iż opinia klientów dotycząca zmiany nazwy, odświeżenia wyglądu produktów czy modyfikacji usług, negatywnie wpłynie na dalszą komunikację.

Skuteczna komunikacja z klientem kluczem do sprzedażowego sukcesu

Mity te skutecznie obala firma Kinderkraft, która podjęła owocną współpracę z agencją brandingową w Poznaniu Dumin.eu. Projekt realizacji kompletnego rebrandingu obejmował wdrożenie spójnej identyfikacji wizualnej, wykonanie sesji zdjęciowej artykułów, zmianę strony internetowej oraz odświeżenie designu wybranych produktów. Ujednolicenie identyfikacji wizualnej wzmocniło pozycję marki dla dzieci na polskim rynku oraz umożliwiło jej wejście na rynki azjatyckie. To natomiast zaowocowało wzrostem sprzedaży produktów i zatrudnienia w firmie.

Świeży wizerunek został zaprojektowany w taki sposób, aby skutecznie komunikował się nie tylko z rodzicami, ale również z dziećmi. To szalenie istotny aspekt, ponieważ bardzo często bywa tak, iż zakupy internetowe dla pociech dokonywane są w ich towarzystwie. Do najmłodszych najszybciej przemawia obraz, dlatego też np. na stronie internetowej zastosowano bardzo delikatne i subtelne kolory oraz kształty. Zwierzęta zostały przedstawione w prosty sposób, spójny z rysunkami wykonywanymi przez dzieci.

Warto także wspomnieć, iż strona internetowa jest responsywna. Oznacza to, że dopasowuje się do rozdzielczości ekranu urządzenia technologicznego, na którym jest aktualnie wyświetlana. To natomiast wpływa na komfort poruszania się po menu i kategoriach sklepu internetowego Kinderkraft.

Agencja brandingowa w Poznaniu Dumin.eu, przy projekcie współpracowała z ilustratorem i animatorem Antonim Szneiwis, artystą i fotografem Someart. Natomiast za proces wdrożenia strony internetowej odpowiedzialna była firma Blueowl.